Foukaná izolace si získává na oblibě. Používá se například k izolaci podkroví, kdy se jednoduše nafouká mezi krokve. Kolik foukaná izolace stojí? Prozkoumali jsme ceníky firem a přinášíme také rady, jak ji vybírat!

Izolace se v současné době stala nezbytností. Ceny energií rok od roku rostou a zateplení se rozhodně vyplatí. V poslední době se stává oblíbená foukaná izolace, která dokáže zabezpečit tepelnou pohodu v létě i v zimě.

Srovnání ceníků foukané izolace

Na trhu s tepelnými izolacemi se etablovala řada firem. Jako v každém oboru, také v oblasti tepelných-izolací najdete laciné i dražší výrobky. Není třeba připomínat, že se vyplatí investovat do kvality.

Foukaná izolace patří k levnějším tepelným izolacím a obecně lze říci, že návratnost investice je pět let. Samozřejmě záleží na řadě faktorů, které návratnost investice ovlivňují, jako je například typ vytápění a vývoj cen energií.

Cena foukané izolace se odvíjí také od typu prostoru, do kterého ji chcete nafoukat. Podle ceníků různých firem se phybuje od nějakých 900 korun do 1 400 korun za metr krychlový plochy. Při hledání vhodné foukané izolace se rozhodně vyplatí projít ceník různých firem a udělat si srovnání. Cena by ale neměla být jediné kritérium, které budete sledovat.

Zjistěte si také odbornost firmy a reference. V diskuzích na internetu lze najít zajímavé osobní zkušenosti s foukanou izolací. Sledujte taká záruční dobu. Zavedené firmy dávají na foukanou izolaci záruku několik let!

Výhody a nevýhody foukané izolace

Výhodou foukané izolace je rychlost aplikace. Během několika hodin je zateplení provedeno. Profesionální firmy by neměly zanechat žádný nepořádek. Foukaná izolace má dobré izolační vlastnosti.

Nevýhodou je, že ji nelze použít úplně všude. Používá se především k zateplení půd a podkroví. Domácí kutily asi příliš nepotěší, že si foukanou izolaci neaplikují sami – přece jen to vyžaduje speciální vybavení, a proto je lepší zanechat vše na firmách.